KADRO TALEBİMİZİ BAKAN ÇELİK’E İLETTİK

25.01.2013 02:11

 

Orman Teşkilatında çalışan geçici işçilerimize kadro verilmesi talebimizi ve bunun gerekçelerini, Hükümet adına kadro konusunu takip eden Çalışma Bakanı Faruk Çelik’e ilettik.

 

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Toruntay ve Cengiz Gül ile Genel Sekreter Dr. Osman Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Hak-İş Genel Başkanı Arslan, kamuda çalışan geçici işçilerin kadro sıkıntısını gündeme getirerek, Hükümet’in, belediyeler ve il özel idarelerinde çalışan kadrosuz memurlara kadro verme çalışmaları sırasında, geçici işçilerin de unutulmaması gerektiğini dile getirdi.

Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan da, Orman Genel Müdürlüğü’nde çalışan işçilerin norm kadrosu bulunmadığını, bu yüzden emekli olan kadrolu işçilerin yerine geçici işçi alındığını, 2007’de 1.500 olan geçici işçi sayısının bugün 7.600’ü geçtiğini anlattı. Aslan, Orman Teşkilatındaki işlerin yılın 12 ayı boyunca devam etmesine karşılık, geçici işçilerin sadece 5 ay 29 gün çalıştırıldığını belirterek, bu durumun işlerin aksamasına da yol açtığını söyledi. Aslan, kadrosuz memurlara kadro hazırlığında olan Hükümetin, geçici orman işçilerinin kadro beklentisini gözardı etmemesini istedi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de, konuyu inceleyeceğini ve takipçisi olacağını söyledi.

 


 

Geri