KADRO TALEBİMİZİ BAKAN EROĞLU’YA İLETTİK

16.02.2013 02:12

 

Genel Başkanımız Settar Aslan, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’la birlikte Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’yu ziyaret ederek, geçici orman işçilerine kadro verilmesi talebimizin gerekçelerini anlattı.

 

Aslan, Öz Orman-İş tarafından konuya ilişkin hazırlanan dosyayı Bakan Eroğlu’ya takdim ederek, yaşanan sıkıntının, emekli olan orman işçilerinin kadrosunun iptal edilmesinden kaynaklandığını söyledi. Bu sebeple,Orman Teşkilatında çalışan işçiler için bir norm kadro oluşturulması ve emeklilikle bu kadroların iptal edilmemesi gerektiğini ifade eden Settar Aslan,ormanlardaki işlerin 12 ay boyunca devam ettiğini ve küresel ısınmaya bağlı olarak yangın mevsiminin uzadığını, hatta kışın bile orman yangınları yaşandığını belirterek, Bakan Veysel Eroğlu’dan kadro konusunda destek istedi.

 

 

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Veysel Eroğlu’yu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndaki başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Arslan,Hak-İş’in 2009’da İstanbul’da ve 2012’de Marsilya’da yapılan Dünya Su Forumlarına aktif olarak katıldığını anlatarak, aynı zamanda Bakan Eroğlu’yu,Hak-İş/Hizmet-İş’in 24 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirileceği ‘Su, Sanitasyon ve HIV’ konulu uluslararası konferansa davet etti. Arslan ayrıca, 81 ilde ‘Hak-İş Hatıra Ormanı’kurulması önerisini de Bakan Eroğlu’ya iletti.

Geri